Podvod: Tesco kupón v hodnote 100€

tesco_kupon_podvod
 

Tento falošný kupón zdieľali na Facebooku tisícky ľudí. Po kliknutí na odkaz alebo obrázok kupónu sa najprv zobrazí stránka údajného prieskumu o Tesco. Aj tento prieskum je falošný. Pre získanie kupónu musíte zodpovedať tri otázky a následne zdielať odkaz na FB a v aplikácii Messenger.

Nepravosť kupónu prezrádza aj text, ktorý je pri kupóne uvedený – je napísaný s chybami, ktoré by sa na oficiálnom kupóne nikdy neobjavili:

Je možné uplatniť len s originálnym dokladom, predloží tento kupón na svojho operátora pokladnice vykúpiť. Tento kupón môže byť použitý len raz. budú prijímané len originálne kupóny. Tento kupón nie je možné zameniť za hotovosť. Kupón nemožno použiť s inými kupónmi nie sme zodpovední za chyby tlače alebo typografie © Copyright 2017.

Falošný Tesco kupón

Falošný Tesco kupón

 

Facebookovú stránku slovenského TESCO zaplavili desiatky dotazov na pravosť kupónu a prieskumu:

Dotazy na FB stránke TESCO ohľadom kupónu

Dotazy na FB stránke TESCO ohľadom kupónu

Po niekoľkých hodinách sa k problému konečne vyjadrilo aj samotné TESCO Slovensko na svojej FB stránke:

Pozor, ide o PODVOD! Nenechajte sa zlákať súťažami, ktoré nie sú na našej oficiálnej Facebook stránke. Robia ich podvodníci, ktorí vás chcú obrať o peniaze, získať vaše údaje do databázy alebo môže ísť aj o vírus.

Prosíme, zdielajte tento príspevok medzi priateľmi, aby ste ich uchránili od nepríjemností.

Vyjadrenie slovenského TESCO k falošnému kupónu

Vyjadrenie slovenského TESCO k falošnému kupónu

Ak kliknete na falošný kupón z príspevku na Facebooku, zobrazí sa vám akýsi primitívny prieskum:

Falošný prieskum - po vyplnení máte možnosť získať (nepravý) Tesco kupón

Falošný prieskum – po vyplnení máte možnosť získať (nepravý) Tesco kupón

Po odkliknutí troch otázok sa následne zobrazí obrazovka, ktorá vás vyzve na zdieľanie na Facebooku. Pre získanie kupónu musíte zdieľať odkaz na „prieskum“ a tiež od vás bude požadovať odoslanie správy cez Messenger 10 svojim priateľom.

Pre získanie falošného kupónu to musíte najprv zdieľať na nástenke a v správe na Facebooku

Pre získanie falošného kupónu to musíte najprv zdieľať na nástenke a v správe na Facebooku

Nie je celkom jasné, aký cieľ sledujú autori tohto podvodného prieskumu a kupónu, ale pravdepodobne ide o pokus získania prístupových hesiel do vášho facebookového konta a samozrejme ďalšie šírenie tohto podvodu.

V každom prípade nejde o autentický Tesco zľavový kupón – firma Tesco takýto kupón nikdy neponúkala a žiadny takýto prieskum neorganizovala.

Na príspevky, ktoré tento kupón zdieľajú preto radšej ani neklikajte a rozhodne ho nezdieľajte ďalej.

Môžete ale zdieľať tento článok na Facebooku, aby na podvod s falošným Tesco kupónom nenaletelo ešte viac ľudí či vašich priateľov.

Ak ste už tento falošný kupón medzičasom zdielali, skontrolujte si, či ste neudelili podvodným aplikáciam právo na zneužitie vášho FB konta a prečítajte si, ako to odstrániť.

Značky: facebook, kupón, podvod, tesco, zľava,